Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » Rozpoczyna się sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach

Rozpoczyna się sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach

09.01.18

W środę, 10 stycznia 2018 r., rozpocznie się sesja egzaminów potwierdzających kształcenie w zawodach. Do części praktycznej przystąpi ponad 223 tys. uczniów i absolwentów.

articleImage: Rozpoczyna się sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach fot. Thinkstock

Do części pisemnej egzaminu zostało zgłoszonych ponad 175 000 osób w 196 kwalifikacjach (z tego ponad  23 000 osób w 189 kwalifikacjach zdawanych z wykorzystaniem elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu). Do części praktycznej przystąpi ponad 223 000 uczniów i absolwentów w 215 kwalifikacjach.

Egzamin składa się z dwóch części – testu pisemnego, który trwa 60 minut (40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa) oraz testu praktycznego na stanowisku egzaminacyjnym wyposażonym w sposób odpowiedni do zadania egzaminacyjnego (w czasie od 120 do 240 minut, w zależności od kwalifikacji).

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie z zakresu kwalifikacji zgodnie z klasyfikacją zawodów oraz podstawą programową kształcenia w zawodzie z 2017 r. jest przeprowadzany wyłącznie dla uczniów i słuchaczy szkół policealnych, którzy rozpoczęli kształcenie w klasie I/ semestrze I tej szkoły od 1 września 2017 r.

Dla wszystkich zdających część pisemna odbędzie się 11 stycznia, a w dniach 12 stycznia-17 lutego 2018 r. będzie miała miejsce część praktyczna według harmonogramów ogłoszonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Aby uzyskać wynik pozytywny, trzeba zdobyć połowę punktów możliwych do uzyskania z części pisemnej 75 proc. z części ustnej.

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE