Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » Śledztwo ws. podejrzenia fałszowania faktur przez dyrektora szkoły

Śledztwo ws. podejrzenia fałszowania faktur przez dyrektora szkoły

19.06.17


Śledztwo ws. podejrzenia fałszowania faktur za nabywane dla szkoły usługi i towary przez byłego już dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie (Śląskie) wszczęła tamtejsza prokuratura rejonowa.

articleImage: Śledztwo ws. podejrzenia fałszowania faktur przez dyrektora szkoły fot. Thinkstock

Ze stanowiska odwołał dyrektora prezydent miasta Paweł Silbert po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratorium oświaty - wynika z komunikatu Urzędu Miasta w Jaworznie.
Sprawa rozpoczęła się podczas kontroli szkolnych dokumentów księgowych przez pracowników Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych. O możliwych nieprawidłowościach dyrektor zespołu powiadomiła następnie policję.
Na portalu Urzędu Miasta w Jaworznie czytamy, że w treści zawiadomienia wskazano na podejrzenie sfałszowania i podrobienia dokumentów księgowych – faktur za towary i usługi nabywane dla Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie. W związku z tym prezydent miasta postanowił przeprowadzić "kompleksową kontrolę w zakresie gospodarki finansowej prowadzonej w tej placówce"; czynności podjęła też policja.

Następnie śledztwo ws. podejrzenia o wystawianie fałszywych faktur na zakup towarów i usług dla szkoły wszczęła Prokuratura Rejonowa w Jaworznie. "Informacje dostaliśmy niedawno, to dopiero wstępny etap śledztwa" – powiedział w piątek prokurator rejonowy Jacek Nowicki.
Dodał, że chodzi m.in. o faktury na prace remontowe i prace związane z utrzymaniem boiska.
Prokurator podkreślił, że śledztwo prowadzone jest w sprawie; nie ma jeszcze żadnych zarzutów.
Jak podał magistrat w Jaworznie, od 14 czerwca pełniącą obowiązki dyrektora ZS nr 3 została Mariola Migacz - dotychczasowa wicedyrektorka. Konkurs na nowego dyrektora został już ogłoszony; kandydaci na złożenie swych ofert mają czas do 29 czerwca.
Do czasu nadania depeszy nie udało się skontaktować z przedstawicielami szkoły. (PAP)

19.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE