Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » Trwają eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego

Trwają eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego

11.10.17

W październiku rozpoczęły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych; potrwają do końca roku. Nagroda główna dla zwycięzcy to 10 tys. zł. Patronat nad konkursem objęła minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

articleImage: Trwają eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego fot. Thinkstock

Jak podkreśla Igor Zalewski, założyciel Fundacji Akademia Retoryki, która organizuje konkurs, głównym celem przedsięwzięcia jest promocja wśród młodzieży mody na swobodne, ładne i efektowne mówienie po polsku. "Organizujemy konkurs retoryczny z dwóch powodów: szlachetnego i praktycznego. Szlachetnego, bo boli nas to, co dzieje się z językiem polskim i chcemy zadbać o jego przyszłość. Praktycznego, bo sztuka publicznego przemawiania to bardzo użyteczna umiejętność, która dzisiejszym licealistom przyda się na studiach i w karierze zawodowej" - zaznaczył Zalewski.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej na stronie internetowej Fundacji Akademia Retoryki (http://akademiaretoryki.pl/) i przesłanie jej wraz z krótkim filmem ze swoim wystąpieniem na dowolny temat. Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia.

W finale konkursu dziesięciu najlepszych uczestników wygłosi przed publicznością siedmiominutowe przemówienie na zadany temat. Wystąpienia oceniane będą przez siedmioosobowe jury.

Finał konkursu odbędzie się 15 kwietnia 2018 r. w Warszawie i będzie poprzedzony warsztatami, w czasie których uczestnicy będą doskonalili swoje umiejętności i poszerzali wiedzę z zakresu retoryki, komunikacji i wystąpień publicznych. Główna nagroda to 10 tys. zł.(PAP)

autor: Paweł Dembowski

edytor: Agata Szczepańska

pd/ akw/

11.10.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Nie znaleziono żadnych artykułów.