Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » Włoski minister oświaty: smartfony jako pomoce dydaktyczne w klasach

Włoski minister oświaty: smartfony jako pomoce dydaktyczne w klasach

13.09.17

Smartfony wejdą legalnie do klas szkolnych we Włoszech jako pomoce naukowe - ogłosiła minister oświaty Valeria Fedeli. Jej zdaniem telefon komórkowy w szkole daje wielkie szanse. Media zauważają, że to przełom w nauczaniu i zniesienie kolejnego tabu.

articleImage: Włoski minister oświaty: smartfony jako pomoce dydaktyczne w klasach fot. Thinkstock

Smartfon "to narzędzie, która ułatwia naukę i stwarza nadzwyczajne szanse, ale trzeba nad nim panować. Jeśli uczniów prowadzą dobrze przygotowani nauczyciele i świadomi rodzice, mogą oni uczyć się korzystając ze środka, który jest im dobrze znany; internetu" - oświadczyła szefowa resortu oświaty w związku z rozpoczęciem roku szkolnego we Włoszech.

W wywiadzie dla dziennika La Repubblica minister poinformowała, że w piątek powoła ministerialną komisję, która opracuje zasady wykorzystania smartfonów w szkołach. Obecnie ich używanie podczas lekcji jest surowo zabronione. Dlatego – jak się zauważa – decyzja ta ma charakter przełomowy.

Fedeli podkreśliła, że wszędzie widzi młodzież, która nie rozstaje się z telefonami. "Wiem, że nie można dalej oddzielać ich świata - tego zewnętrznego, od świata szkoły" - stwierdziła minister.

Jak zapowiedziała, utworzona przez nią komisja w krótkim czasie opracuje zasady korzystania z telefonu jako z pomocy naukowej, a resort roześle je w formie okólnika do szkół. Minister zastrzegła zarazem: "Wyrazimy zgodę nie na to, by uczniowie robili z telefonem, co chcą; to będzie nowa pomoc dydaktyczna".(PAP)

 

13.09.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter

Kalendarz Dyrektora Szkoły 2018/2019
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE