Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » ZNP: ministerstwo manipuluje danymi

ZNP: ministerstwo manipuluje danymi

14.11.17

Z SIO wynika, że pracę straciło 6 668 nauczycieli, a dodatkowe etaty stworzono przede wszystkim w przedszkolach - tak ZNP komentuje informacje o skutkach reformy, które przekazała w tym tygodniu minister Zalewska.

articleImage: ZNP: ministerstwo manipuluje danymi fot. Thinkstock

"Podczas konferencji prasowej szefowa MEN nie odpowiedziała również na pytanie o liczbę zwolnionych nauczycieli. Skupiła się przede wszystkim na informacji, że przybyło ok. 12 tysięcy etatów. Nie wyjaśniła jednak, że miejsc pracy przybyło przede wszystkim w przedszkolach (w których zostały dzieci sześcioletnie, a samorząd ma obowiązek przyjąć do przedszkola wszystkie dzieci trzy-, cztero- i pięcioletnie)." - zauważa Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zalewska: przybyło ponad 17 tys. etatów>>

Dodaje, że dane podawane przez resort oparte są o wartości procentowe, które nie pokazują faktycznej skali zwolnień pedagogów po reformie oświaty.  pracę straciło 6 668 nauczycieli - alarmują związkowcy.

"To nie koniec ruchu kadrowego w oświacie. Z SIO wynika, że z uprawnień emerytalnych skorzystało 6 564 nauczycieli, natomiast z uprawnień do świadczeń kompensacyjnych - 2 629 nauczycieli (dane MEN wg SIO)" - tłumaczą.

14.11.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Związek Nauczycielstwa Polskiego
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE