Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » ZNP prosi pierwszą damę o interwencję ws. zmian w Karcie Nauczyciela

ZNP prosi pierwszą damę o interwencję ws. zmian w Karcie Nauczyciela

13.11.17

Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje do Agaty Kornhauser-Dudy o spotkanie ws. zmian w Karcie Nauczyciela. Chodzi o wątpliwości dotyczące oceny pracy pedagoga.

articleImage: ZNP prosi pierwszą damę o interwencję ws. zmian w Karcie Nauczyciela Oficjalna strona internetowa ZNP

Według związkowców ustawa o finansowaniu zadań oświatowych, która znowelizuje Kartę Nauczyciela, pozostawia dyrektorom zbyt dużą swobodę w kwestii oceniania pracy nauczycieli.

Nowe zasady oceniania nauczycieli>>

"Nowelizacja wprowadza procedury pozwalające na dokonywanie oceny pracy nauczycieli wedlug reguł dowolnie ustanowionych przez dyrektorów" - podkreśla ZNP w wystąpieniu adresowanym do pierwszej damy - "Delegacja do ustalenia na poziomie każdej szkoły regulaminu (oceniania - red.) jest wysoce nieprecyzyjna i w istocie ma charakter blankietowy. Zapis ten nie pozwala odpowiedzieć na szereg elementarnych pytań związanym z praktycznym opracowaniem takiego dokumentu" - dodają związkowcy.

Ich zdaniem skutkiem takich rozwiązań będzie arbitralne podejście do oceniania pracy pedagogów oraz skrajnie różne regulacje dotyczące pracy nauczycieli.
- Od oceny nauczycieli nie będzie możliwości odwołania - ostrzegają związkowcy i proszą pierwszą damę o spotkanie dotyczące tej materii.

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE